aktualności

Pierwsza edycja festiwalu SpaceFest! odbędzie się w Gdańsku 9-10 grudnia.

SpaceFest! w 2011 będzie składał się z warsztatów dla muzyków prowadzonych przez Raya Dickaty'ego (ex-Spiritualized) i Karola Schwarza (KSAS, Prawatt), części koncertowej, spotkań z artystami i konkursu dla młodych zespołów.

9-10 grudnia wystąpi ponad 10 zespołów i wykonawców wpisujących się w nurt shoegaze, space rock i alternative, m.in. White Noise Sound (UK), Ścianka (PL), Jaime Harding (UK), Simon Scott (UK). Atrakcją festiwalu będzie też występ kolektywu Pure Phase Ensemble składającego się z 15 muzyków, który wykona utwory skomponowane w trakcie warsztatów.

Regulamin festiwalu 8 grudnia 2011, 10:57

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami już jutro – dzisiaj przypominamy jeszcze regulamin festiwalu: SpaceFest_regulamin.pdf

video 1 grudnia 2011, 11:49

9 grudnia tuż tuż 16 listopada 2011, 09:55

Bilety dostępne w…  wszędzie! :)

Manescape zwycięzcą konkursu dla zespołów! 7 listopada 2011, 22:43

Ladies and Gentleman! Uroczyście i oficjalnie ogłaszamy, że zwycięzcą naszego konkursu został zespół MANESCAPE! Jury w składzie Karol Schwarz (Nasiono Records), Anna Szynwelska (CSW Łaźnia) i Przemysław Gulda (Gazeta Wyborcza Trójmiasto) jednogłośnie postanowiło wybrać spośród 20 nadesłanych zgłoszeń właśnie to. Nagrodą jest koncert na festiwalu SpaceFest! 10 grudnia w klubie Fabryka Batycki. Gratulujemy!

http://www.myspace.com/manescape
myspace.com/manescape

Konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych… 30 września 2011, 07:14

Jeśli macie zespół, gracie space-rocka albo shoegaze i chcielibyście zagrać na naszym festiwalu, koniecznie do nas napiszcie. Potrzebujemy niewiele: 30 minut materiału, nagranego w jakiejkolwiek formie: z koncertu, z próby, z kasety demo… (ładnie się to kiedyś nazywało:) ), lub z płyty nagranej własnym sumptem lub przez niezależnego wydawcę. Mile widziane video z koncertu.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 października. Szczegóły w regulaminie:

regulamin.doc
regulamin.pdf

Konkurs!

Jaime Harding zaprasza na SpaceFest! 29 września 2011, 22:08

Jaime Harding osobiście zaprasza fanów na SpaceFest! i do odwiedzenia Gdańska na stronie www.marionuk.co.uk: ‘(…) i am taking part in a music workshop for polish musicians in the city of gdansk. i will also be playing an acoustic show at the spacefest festival in this time. (…) it would be great to see as many of you as possible at this event, not only for me but to introduce you to polish life. (…) i have heard so many great reports from people that gdansk is an amazing place for young people and has an awesome music scene and inumerable sharp and creative clubs etc that personally i cannot wait to get there. the architecture is supposed to be sublime and i know how gothic and aweinspiring other places in poland are but gdansk stands alone in this regard. so come and find me…’ Niezmiernie nam miło!


Tu przeczytajcie całą wiadomość: www.marionuk.co.uk/index.php?c=2&y=2011&m=09&d=27i&t=2&sb=2

Come November – nowa płyta zespołu Ścianka już w październiku! 22 września 2011, 15:54

„Come November” – taki tytuł nosi najnowsze, dwupłytowe wydawnictwo Ścianki. Na album składają się 23 utwory, niektóre premierowe a niektóre zarejestrowane w ciągu ostatnich 6 lat istnienia grupy. Pomimo, że wydawnictwo prezentuje nowe, bardziej hardrockowe oblicze grupy, fani zespołu nie powinni być zawiedzeni. 12 października ruszy regularna trasa koncertowa zespołu, która obejmie też SpaceFest! Tymczasem polecamy singiel Satellites promujący album:

Ścianka - Satellites

http://soundcloud.com/creativemusicagency/cianka-satellites

O festiwalu SpaceFest! (i trasie KSAS) 18 września 2011, 10:16

W nowym numerze trójmiejskiego wydania CoJestGrane o festiwalu SpaceFest! i nowej trasie KSAS opowiada Karol Schwarz.

przeczytaj wywiad

Nowa płyta Simona Scotta 18 września 2011, 10:13

Drugi album studyjny Simona Scotta „Bunny” nagrany dla wytwórni Mismah ukaże się już 7 października 2011 — a koncert Simona odbędzie się 10 grudnia w ramach SpaceFest!

Simon Scott - "Bunny"

http://boomkat.com/downloads/443360-simon-scott-bunny

Uruchomiliśmy serwis WWW 13 września 2011, 20:19

Festiwalowy serwis WWW właśnie wystartował. Będziemy go intensywnie uzupełniać przez kilka kolejnych dni, zaglądajcie do nas często!kontakt

ogólny:
Karol Schwarz
+48 791 150 105 love@spacefest.pl

dla prasy:
Natalia Taranta
+48 500 178 857 press@spacefest.pl

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

organizator

nasiono records

partnerzy

CSW ŁaźniaBritish CouncilBatycki

mecenas

Gdańsk

sponsor

House