aktualności

Pierwsza edycja festiwalu SpaceFest! odbędzie się w Gdańsku 9-10 grudnia.

SpaceFest! w 2011 będzie składał się z warsztatów dla muzyków prowadzonych przez Raya Dickaty'ego (ex-Spiritualized) i Karola Schwarza (KSAS, Prawatt), części koncertowej, spotkań z artystami i konkursu dla młodych zespołów.

9-10 grudnia wystąpi ponad 10 zespołów i wykonawców wpisujących się w nurt shoegaze, space rock i alternative, m.in. White Noise Sound (UK), Ścianka (PL), Jaime Harding (UK), Simon Scott (UK). Atrakcją festiwalu będzie też występ kolektywu Pure Phase Ensemble składającego się z 15 muzyków, który wykona utwory skomponowane w trakcie warsztatów.

Pure Phase Ensemble – Darkest Sun – video 28 maja 2012, 07:52

Z nadchodzącej płyty Pure Phase Ensemble @ SpaceFest!

Prapremiera płyty Pure Phase Ensemble 13 maja 2012, 12:14

Zapraszamy na przedpremierową prezentację nagrania koncertu Pure Phase Ensemble (audio + wideo) zarejestrowanego podczas SpaceFest! 2011. Pokaz odbędzie się 18 maja o godz.18:00 w CSW Łaźnia w Gdańsku.

Utwory zostały skomponowane podczas warsztatów prowadzonych przez Raya Dickaty (ex-Spiritualized) i wykonane na żywo przez 13-osobowy, międzynarodowy kolektyw instrumentalny, w którego składzie byli m.in.: Jaime Harding (Marion), Piotr Pawlak (Kury, Łoskot), Joanna Kuźma (Asia i Koty, Folder), Antoni Budziński (Klimt, Saluminesia), Karol Schwarz (KSAS), Tomasz Gadecki (Olbrzym i Kurdupel).

Muzyka Pure Phase Ensemble to gitary z piekła rodem i anielskie głosy, dreszcze, łzy wzruszenia, psychodela, energia z kosmosu, czołgi, najciemniejsze słońce i demony. Ray Dickaty podsumował to w 3 słowach: „spacerock psychedelic monster”. Czy macie wystarczająco dużo siły, żeby stawić temu czoła???

Osoby chętne do udziału w wydarzeniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres love@spacefest.pl w celu wpisania na listę. Ilość miejsc ograniczona!

Płyta koncertowa Pure Phase Ensemble już wkrótce do nabycia!

Relacja z warsztatów SpaceFest! 2011 – Pure Phase Ensemble 7 lutego 2012, 21:48

Już jest! Pure Phase Ensemble! – relacja z przebiegu warsztatów. Wypowiedzi muzyków, piękne zdjęcia, muzyka, pot i łzy. Jesteśmy wzruszeni. Wzrusz się i Ty. Zapraszamy do oglądania:)

SpaceFest! 2011 (Official Aftermovie) 19 stycznia 2012, 14:54

Witamy po dłuższej przerwie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z pierwszej edycji SpaceFest! 2011. Wkrótce kolejny film, w którym szerzej o Pure Phase Ensemble.kontakt

ogólny:
Karol Schwarz
+48 791 150 105 love@spacefest.pl

dla prasy:
Natalia Taranta
+48 500 178 857 press@spacefest.pl

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

organizator

nasiono records

partnerzy

CSW ŁaźniaBritish CouncilBatycki

mecenas

Gdańsk

sponsor

House