aktualności

Pierwsza edycja festiwalu SpaceFest! odbędzie się w Gdańsku 9-10 grudnia.

SpaceFest! w 2011 będzie składał się z warsztatów dla muzyków prowadzonych przez Raya Dickaty'ego (ex-Spiritualized) i Karola Schwarza (KSAS, Prawatt), części koncertowej, spotkań z artystami i konkursu dla młodych zespołów.

9-10 grudnia wystąpi ponad 10 zespołów i wykonawców wpisujących się w nurt shoegaze, space rock i alternative, m.in. White Noise Sound (UK), Ścianka (PL), Jaime Harding (UK), Simon Scott (UK). Atrakcją festiwalu będzie też występ kolektywu Pure Phase Ensemble składającego się z 15 muzyków, który wykona utwory skomponowane w trakcie warsztatów.

Pure Phase Ensemble – Darkest Sun – video 28 maja 2012, 07:52

Z nadchodzącej płyty Pure Phase Ensemble @ SpaceFest!

Prapremiera płyty Pure Phase Ensemble 13 maja 2012, 12:14

Zapraszamy na przedpremierową prezentację nagrania koncertu Pure Phase Ensemble (audio + wideo) zarejestrowanego podczas SpaceFest! 2011. Pokaz odbędzie się 18 maja o godz.18:00 w CSW Łaźnia w Gdańsku.

Utwory zostały skomponowane podczas warsztatów prowadzonych przez Raya Dickaty (ex-Spiritualized) i wykonane na żywo przez 13-osobowy, międzynarodowy kolektyw instrumentalny, w którego składzie byli m.in.: Jaime Harding (Marion), Piotr Pawlak (Kury, Łoskot), Joanna Kuźma (Asia i Koty, Folder), Antoni Budziński (Klimt, Saluminesia), Karol Schwarz (KSAS), Tomasz Gadecki (Olbrzym i Kurdupel).

Muzyka Pure Phase Ensemble to gitary z piekła rodem i anielskie głosy, dreszcze, łzy wzruszenia, psychodela, energia z kosmosu, czołgi, najciemniejsze słońce i demony. Ray Dickaty podsumował to w 3 słowach: „spacerock psychedelic monster”. Czy macie wystarczająco dużo siły, żeby stawić temu czoła???

Osoby chętne do udziału w wydarzeniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres love@spacefest.pl w celu wpisania na listę. Ilość miejsc ograniczona!

Płyta koncertowa Pure Phase Ensemble już wkrótce do nabycia!

Relacja z warsztatów SpaceFest! 2011 – Pure Phase Ensemble 7 lutego 2012, 21:48

Już jest! Pure Phase Ensemble! – relacja z przebiegu warsztatów. Wypowiedzi muzyków, piękne zdjęcia, muzyka, pot i łzy. Jesteśmy wzruszeni. Wzrusz się i Ty. Zapraszamy do oglądania:)

SpaceFest! 2011 (Official Aftermovie) 19 stycznia 2012, 14:54

Witamy po dłuższej przerwie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z pierwszej edycji SpaceFest! 2011. Wkrótce kolejny film, w którym szerzej o Pure Phase Ensemble.

Regulamin festiwalu 8 grudnia 2011, 10:57

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami już jutro – dzisiaj przypominamy jeszcze regulamin festiwalu: SpaceFest_regulamin.pdf

video 1 grudnia 2011, 11:49

9 grudnia tuż tuż 16 listopada 2011, 09:55

Bilety dostępne w…  wszędzie! :)

Manescape zwycięzcą konkursu dla zespołów! 7 listopada 2011, 22:43

Ladies and Gentleman! Uroczyście i oficjalnie ogłaszamy, że zwycięzcą naszego konkursu został zespół MANESCAPE! Jury w składzie Karol Schwarz (Nasiono Records), Anna Szynwelska (CSW Łaźnia) i Przemysław Gulda (Gazeta Wyborcza Trójmiasto) jednogłośnie postanowiło wybrać spośród 20 nadesłanych zgłoszeń właśnie to. Nagrodą jest koncert na festiwalu SpaceFest! 10 grudnia w klubie Fabryka Batycki. Gratulujemy!

http://www.myspace.com/manescape
myspace.com/manescape

Konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych… 30 września 2011, 07:14

Jeśli macie zespół, gracie space-rocka albo shoegaze i chcielibyście zagrać na naszym festiwalu, koniecznie do nas napiszcie. Potrzebujemy niewiele: 30 minut materiału, nagranego w jakiejkolwiek formie: z koncertu, z próby, z kasety demo… (ładnie się to kiedyś nazywało:) ), lub z płyty nagranej własnym sumptem lub przez niezależnego wydawcę. Mile widziane video z koncertu.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 października. Szczegóły w regulaminie:

regulamin.doc
regulamin.pdf

Konkurs!

Jaime Harding zaprasza na SpaceFest! 29 września 2011, 22:08

Jaime Harding osobiście zaprasza fanów na SpaceFest! i do odwiedzenia Gdańska na stronie www.marionuk.co.uk: ‘(…) i am taking part in a music workshop for polish musicians in the city of gdansk. i will also be playing an acoustic show at the spacefest festival in this time. (…) it would be great to see as many of you as possible at this event, not only for me but to introduce you to polish life. (…) i have heard so many great reports from people that gdansk is an amazing place for young people and has an awesome music scene and inumerable sharp and creative clubs etc that personally i cannot wait to get there. the architecture is supposed to be sublime and i know how gothic and aweinspiring other places in poland are but gdansk stands alone in this regard. so come and find me…’ Niezmiernie nam miło!


Tu przeczytajcie całą wiadomość: www.marionuk.co.uk/index.php?c=2&y=2011&m=09&d=27i&t=2&sb=2kontakt

ogólny:
Karol Schwarz
+48 791 150 105 love@spacefest.pl

dla prasy:
Natalia Taranta
+48 500 178 857 press@spacefest.pl

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

organizator

nasiono records

partnerzy

CSW ŁaźniaBritish CouncilBatycki

mecenas

Gdańsk

sponsor

House