aktualności

SpaceFest! to festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe.

Piąta edycja festiwalu już 4-5 grudnia 2015 w Gdańsku!

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” i Klubem Żak przy wsparciu Miasta Gdańska.

Konkurs dla zespołów! Zagraj na SpaceFest! 25 sierpnia 2016, 19:21

Sierpień dobiega końca, więc najwyższa pora odpalić już szósty (o Jezusie, jacy my jesteśmy starzy!) konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych…
Tradycyjnie zarezerwowaliśmy w programie SpaceFestu dwa miejsca dla zespołów grających shoegaze, space rock lub wszelkie odmiany muzyki psychodelicznej. Od dnia 26 sierpnia 2016 rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń od grup, które są przekonane, że SpaceFest! to miejsce dla nich. Czekamy na Waszą muzykę do 30 września 2016. Zgłoszenia nadesłane po terminie zostaną wystrzelone w kosmos, gdzie posłucha ich ewentualnie duch Łajki, więc nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. Dwie grupy, które zrobią na nas największe wrażenie, wystąpią w Gdańsku 2 i 3 grudnia. Tak więc do dzieła!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy:
spacefest.pl/konkurs/formularz_zgloszeniowy_SpaceFest_2016.doc
spacefest.pl/konkurs/regulamin_konkursu_SpaceFest_2016.doc
spacefest.pl/konkurs/regulamin_konkursu_SpaceFest_2016.pdf

 

PPE 4 ft. Mark Gardener zagra na Liverpool Psych Fest 26 maja 2016, 19:44

Możemy już oficjalnie potwierdzić – Pure Phase Ensemble, międzynarodowy, shoegaze’owy kolektyw instrumentalny stworzony w ramach festiwalu SpaceFest!, zagra na Liverpool International Festival of Psychedelia 24 września 2016. Grupa wystąpi w składzie: Mark Gardener (RIDE), Ray Dickaty (ex-Spiritualized), Jacek Rezner (Wilga), Kamil Hordyniec (Wilga), Michał Pydo (Hatifnats), Michał ‚Kostek’ Stolc (Cisza nocna), Karol Schwarz (KSAS) i wykona materiał wydany na płycie „Live at SpaceFest!” w 2015.

WIĘCEJ O FESTIWALU:
www.liverpoolpsychfest.com
www.facebook.com/LiverpoolPsychFest/
https://twitter.com/LPoolPsychFest

BILETY: http://www.liverpoolpsychfest.com/info/#section01 

 

PPE4 ft Mark Gardener / VIDEO – CAŁY KONCERT 15 kwietnia 2016, 15:01

Mamy przyjemność udostępnić całemu światu CAŁY KONCERT Pure Phase Ensemble 4 feat Mark Gardener zarejestrowany podczas festiwalu SpaceFest! w Gdańsku w 2014. Wcześniej wydaliśmy płytę koncertową z tym materiałem, ale jest on tak dobry, że postanowiliśmy iść na całość i podzielić się też wersją wideo. :)
Uwaga! Zespół wystąpi w tym składzie ponownie. Jeszcze nie możemy zdradzić gdzie i kiedy, ale już możemy się cieszyć tą informacją. Więcej szczegółów niebawem!

Pure Phase Ensemble 5 – dokumentacja warsztatów 30 marca 2016, 11:59

SpaceFest! 2015 – documentary 4 lutego 2016, 11:27

Pełny line-up i nowy teaser SF! 2015 5 listopada 2015, 13:55

Ladies and Gentlemen! Statek kosmiczny SpaceFest znowu wchodzi na orbitę! Oto nasz nowy teaser (by Zambari), a w nim pełny line-up festiwalu: The Telescopes (Official), Kairon; IRSE!, Hugo Race + Pure Phase EnsembleDYN, Lights That Change, TAU, Folder, Snowid, Zimowa, Łotry.
Pomóżcie Waszemu kosmosowi i podzielcie się info i naszym filmem z resztą wszechświata! No i kupujcie bilety póki tanie! :)

TAU dołącza do line-up’u SF!2015 20 października 2015, 20:03

Dziś kolejna odsłona! Tym razem coś dla fanów mistycznej psychodelii i szamańskich klimatów: zespół TAU - nowy projekt Shauna Nunutzi z DEAD SKELETONS. Inspirację dla muzyków stanowi pustynia Real de Catorce w północno-zachodnim Meksyku. Tematy oscylują wokół zwierzęcych totemów i oryginanych indiańskich pieśni, które miały właściwości uzdrawiające, wprawiały w trans i wyzwalały duszę. Posłuchajcie: https://tauofficial.bandcamp.com/

Kairon; IRSE! zagrają na SpaceFest! 19 października 2015, 19:28

Ok, koniec wakacji! Pora zacząć ujawniać zespoły, które zagrają na SpaceFest! 2015. Zaczynamy od mocnego uderzenia: Kairon; IRSE! - fińskiej, ognistej mieszanki prog rocka, shoegaze’u i krautrocka.

Wyniki konkursu 7 października 2015, 19:44

Dziękujemy wszystkim zespołom za nadesłane zgłoszenia. Mieliśmy szansę posłuchać kilku nowych, ciekawych zespołów. Członkowie komisji po wielu kłótniach, z bólem przekazali nam tylko dwie nazwy (chcieli trzy, właściwie to cztery).
Na SpaceFest! zobaczycie więc Łotry (wyluzowane, brudne, psychodeliczne granie) oraz Zimowa (dreampopowe, efemeryczne piosenki). Gratulujemy!
Te dwa zespoły, które nie zmieściły się w pierwszej dwójce, a warto na nich zwrócić uwagę, to Spoiwo i Pafgens.

Łotry zagrają w piątek, Zimowa w sobotę. Kupujcie bilety!

Notatki 24 września 2015, 16:40

Znamy już skład Pure Phase Ensemble 5 24 września 2015, 16:37

Hugo Race – voc, guitar
Karol Schwarz (KSAS) – guitar, voc, phase
Adrian Kondratowicz (Ze Velocipedes) – drums, percussion
Przemysław Bartoś (Ze Velocipedes, The Fruitcakes) – bass
Paweł Swiernalis (Lord & The Liar) – voc, guitar, electronics
Mateusz Franczak (Daktari) – saxophone
Marta Tykarska (C4030) – trumpet
Michał Peschke (C4030) – percussion

Morning Rise 10 września 2015, 07:51

Zagraj na SpaceFest! 20 sierpnia 2015, 17:38

Piąty konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych…
Podobnie jak w poprzednich edycjach SpaceFestu! również w tej zarezerwowaliśmy w line upie miejsce dla młodych zespołów grających shoegaze, space rock lub muzykę alternatywną nawiązującą do tych gatunków. Z dniem 20 sierpnia 2015 rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń od grup zainteresowanych występem na grudniowym SpaceFescie. Czekamy na nie do 30 września 2015. Trzyosobowe jury przesłucha nadesłane materiały i wybierze dwie najciekawsze grupy, które zagrają 4 i 5 grudnia w Gdańsku. Jeśli więc chcecie zagrać na festiwalu koniecznie przyślijcie nam swoją muzykę. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy tutaj:
regulamin.pdf
formularz zgłoszeniowy.rtf

Premiera płyty Pure Phase Ensemble 4 Live at SpaceFest! 5 sierpnia 2015, 19:11
Już 8 sierpnia na stoisku Nasiono Records na OFF Festivalu odbędzie się premiera płyty Pure Phase Ensemble 4 Live at SpaceFest! Zapraszamy do zapoznania się z efektem współpracy Marka Gardenera (Ride) z Rayem Dickaty, Jackiem Reznerem i Kamilem Hordyńcem z grupy Wilga, Michałem Pydo (Hatifnats), Michałem „Kostkiem” Stolc (Cisza nocna) i Karolem Schwarz (KSAS). Płyta zawiera utwory skomponowane podczas warsztatów i wykonane na żywo podczas czwartej edycji festiwalu SpaceFest! w Gdańsku. UWAGA! 8.08 Mark Gardener i pozostali członkowie PPE4 będą podpisywać płyty na naszym stoisku! :)
Pure Phase Ensemble 4 – zapowiedź płyty 30 lipca 2015, 16:09

Hugo Race poprowadzi warsztaty Pure Phase Ensemble 8 czerwca 2015, 06:38


Warsztaty PPE5 prowadzić będą Hugo Race oraz Karol Schwarz.
Jeśli chcesz wziąć udział wypełnij formularz i prześlij na adres love[at]spacefest.pl.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 sierpnia.
Preferujemy sekcję rytmiczną (bas+perkusja), która na co dzień gra razem.
Zapoznaj się z regułami gry.
RTF: PPE5_schedule_rules.rtf, PPE5_formularz.rtf



kontakt

ogólny:
+48 600 779 553 love@spacefest.pl

dla prasy:
+48 513 930 841 press@spacefest.pl

REGULAMIN IMPREZY

poprzednie edycje

SpaceFest! 2014

SpaceFest! 2013

SpaceFest! 2012

SpaceFest! 2011

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

Nasiono Records GDAŃSK CSW Łaźnia Klub Żak house