SpaceFest! — shoegaze, space-rock, alternative music festival

aktualności

SpaceFest! to festiwal muzyki psychodelicznej, shoegaze i space-rocka, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe.

Ósma edycja festiwalu już 7-8 grudnia 2018 w Gdańsku!

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” i Klubem B90 przy wsparciu Miasta Gdańska.

SpaceFest! 2018 – dzień 2 9 grudzień 2018, 10:54

Drodzy! SpaceFestowa jawa senna dobiegła końca…

W drugim dniu wystąpili: EYRE LLEWPopsyszeThe Lucid Dream, Columbus Duo, Pure Phase Ensemble ft. Will CarruthersXDZVØNXSPOIWO.

Cała ta magia nie miałaby miejsca, gdyby nie Ania SZynwelska ❤ i niezastąpiona ekipa: Ewa Fuunia ChudeckaAnia WieruszewskaMaciej KomisKarol SchwarzMortyszja Dear, Paweł Jóźwiak oraz Państwo: Ola Szkudłapska i Błażej Szkudłapski.

Ściskamy wspaniałą ekipie zgranych wolontariuszy: Aleksandra JózefiakMat MenegonMałgorzata SawiczMaja MakowskaNatalia Bajan,Ewelina KosaterPaulina SidorukKacper Kotlęga.

Wielkie dzięki dla naszych wytrwałych filmowców: Adam Jarmołowicz i Paulina Piotrowska, Radek JachimowiczRobert Suszko oraz Luminaris. Wsparcie wizualne

Realizacja : Adam Jarmołowicz & Paulina Piotrowska
Muzyka: Karol Schwarz All Stars - „Looking for…”

SpaceFest! 2018 – dzień 1 8 grudzień 2018, 12:40

Ladies and Gentlemen, ta rakieta wystartowała!
Wystąpili: Nest EggSunset ImagesGewalt BandMedicine Boy,
Pin ParkRAKTA, Dr Switchoff.
Zapraszamy, abyście DZIŚ dołączyli do naszej podróży ✨✨

Realizacja video: Adam Jarmołowicz Paulina Piotrowska
Utwór: Nowy Port 3 A.M by Pure Phase Ensemble 5ft. Hugo Race

Trasa Sonic Jesus odwołana 5 grudzień 2018, 00:57


Z ogromnym smutkiem musimy przekazać Wam wiadomość, że zespół Sonic Jesus nie dotrze na SpaceFest w tym roku. :(
Niestety wszystkie koncerty grupy w najbliższym czasie zostały odwołane. Bardzo nam przykro, bo bardzo czekaliśmy na ten występ. Jedyne co możemy zrobić w tym momencie, to postarać się zabookować ich na przyszły rok, a teraz szybko poszukać godnego zastępstwa.

Kup plakat – format A1 19 listopad 2018, 09:03


cena: 15 zł (+ 20 zł koszty przesyłki – TYLKO NA TERENIE POLSKI)

cena: 4 € (+ 6 € koszty przesyłki – POZA GRANICAMI POLSKI)

SpaceFest!2018 – teaser 15 listopad 2018, 14:56

A oto nasz SpaceFestowy teaser! Wystąpią: The Lucid DreamSPOIWOMedicine BoyEYRE LLEWPopsyszeRAKTASonic JesusXDZVØNXSunset ImagesPure Phase Ensemble ft. Will CarruthersNest EggPin Park, Columbus Duo, Данил Акимов aka. Dr Switchoff

7-8.12.2018 / B90 / Miasto Gdańsk

Bilety: 25-75zł http://spacefest.pl/bilety

Organizator: Nasiono Records
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej ŁaźniaMetropolitalna Karta do KulturyB90, Saltus Ubezpieczenia
Patronat medialny: Drowned in SoundRadio Gdańsk S.A.Trojmiasto.plGazeta WyborczaCo Jest Grane24Full Moon MagazineShameless Promotion PRLast Day DeafGoOut.pl

Film by: Luminaris. Wsparcie wizualne
Original artwork: Patryk Hardziej
Music: Karol Schwarz All Stars ’Soul (Klimt remix)’

Patronat Drowned in Sound i przewodnik festiwalowy 12 listopad 2018, 13:44

Nasz partner medialny Drowned in Sound zapowiada SpaceFest 2018 i przedstawia wszystkich wykonawców tej edycji. Przewodnik festiwalowy przygotował Dom Gourlay. Polecamy!
http://drownedinsound.com/news/4152129-spacefest-2018–dis-announce-media-partnership-for-second-year-amp-full-line-up

Przedstawiamy skład Pure Phase Ensemble 8! 26 październik 2018, 20:46

Skład Pure Phase Ensemble 8 został wybrany i ogłoszony:
Will Carruthers (Spacemen 3Spiritualized, kierownik artystyczny, bas), Adam Neubauer (Pedal Distorsionador, gitara elektryczna), Hanna Went (Free Games For May, gitara elektryczna, wokal), Jakub Żwirełło (Wczasy, syntezatory, gitara), Jasiek Nawacki (Masło, congi, djembe, perkusjonalia), Marysia Białota (Signal to Noise Ratio, syntezatory analogowe), Marta Sap (didgeridoo, drumla, cytra), Seb Der Strychen (Oil Stains, perkusja), Wojtek Grabarz (Pedal Distorsionador, wokal, gitara, syntezator), Karol Schwarz (Karol Schwarz All Stars, gitara, wokal, kurator projektu), Ania SZynwelska (kuratorka, SpaceFest queen;).

Jest nas dużo, ale jeśli ktoś z Was gra na instrumentach dętych i chciałby się przyłączyć, to niech szybko pisze na love@spacefest.pl. Może rzutem na taśmę uda się jeszcze wejść do składu! 

Gdańska scena psych reprezentowana przez Popsysze 23 październik 2018, 18:47

Popsysze (Nasiono Records) gościli na naszej scenie podczas pierwszych edycji – towarzysząc takim artystom jak Damo Suzuki czy Lætitia Sadier, a na SpaceFest! 2018 wystąpią samodzielnie i zaprezentują materiał z płyty „Kopalino” (Nasiono Records) oraz kilka najnowszych, niepublikowanych jeszcze utworów. Zobaczymy, czym zaskoczą nas bogowie kaszubskiej psychodelii!

Eyre Llew – eteryczne dźwięki na scenie SF! 15 październik 2018, 21:28EYRE LLEW obecne podbijają Azję, ale już w grudniu wystąpią w Gdańsku na SpaceFest. Czeka nas moc pięknych, eterycznych dźwięków. Jeśli lubicie klimaty Sigur Rós czy Mogwai, to ten koncert jest dla Was.
Posłuchajcie: https://youtu.be/thjd8_8OJdE

Ogłaszamy The Lucid Dream! 10 październik 2018, 11:37

Ogłoszenia poniedziałkowe! Dziś przedstawiamy The Lucid Dream – flagowych przedstawicieli nowej brytyjskiej psychodeli, którzy coraz chętniej eksperymentują z gatunkami, więc na ich koncercie w B90 spodziewajcie się dziwnego psych melanżu z elementami acid house’u, dub’u i kosmische music. Na żywo petarda!
https://www.facebook.com/theluciddream/
https://theluciddream.bandcamp.com/
Zagraj w Pure Phase Ensemble 8 z Willem Carruthers 1 październik 2018, 01:39

Mamy przyjemność ogłosić, że w 2018 roku głównym prowadzącym Pure Phase Ensemble będzie Will Carruthers, który w ciągu ostatnich 30 lat grał w 33 zespołach, m.in. Spacemen 3, Spiritualized, SPECTRUM, The Brian Jonestown Massacre i Dead Skeletons.  Efekty pracy zespołu usłyszymy na koncercie 8 grudnia w klubie B90, a występ zostanie zarejestrowany i wydany na płycie w 2019 roku.

Jak co roku zapraszamy muzyków z Polski i zagranicy do dołączenia do składu PPE. Jeśli jesteście chętni, to napiszcie do nas na adres love@spacefest.pl! Poniżej formularz zgłoszeniowy i „zasady gry”.
Na zgłoszenia czekamy do 15 października.

FORMULARZ: http://spacefest.pl/temp/PPE8_formularz.rtf
PLAN I ZASADY GRY: http://spacefest.pl/temp/PPE8_schedule_rules.rtf

Wyniki konkursu dla zespołów 21 wrzesień 2018, 20:53

Ogłaszamy wyniki konkursu! Na SpaceFest! 2018 zagrają: Columbus Duo z Gdańska (noise/ drone / ambient /improv), XDZVØNX z Wrocławia (sacral noize/dark electro – generalnie psychodeliczny odjazd i połamane dźwięki:). Specjalne wyróznienie: Sunset Images z Meksyku (rasowa gitarowa psychodela z elementami eksperymentalnego noise’u i shoegaze’u).

Będzie transowo i dziwnie!

[Jury: Paweł Jóźwiak (mistrz foto / SpaceFest team), Ola Szkudłapska(PopUpMusic.pl / SpaceFest), Ania SZynwelska (SpaceFest queen /Nasiono Records), Karol Schwarz (Nasiono Records / SpaceFest team),Jędrzej Sołtysiak (Hałasy i melodie), Jarosław Mak (Morenoise.pl), Jarek Kowal (Soundrive.pl) oraz wsparcie moralne Kamil Wicik (Radio Gdańsk S.A.) ]

Medicine Boy zagra na SpaceFest 2018 17 wrzesień 2018, 08:19
Uwaga uwaga! Ogłaszamy kolejny zespół, który zasii program SF2018! Przed Państwem Medicine Boy, duet z Kapsztadu w Republice Południowej Afryki grający Dream Noise i inspirujący się dokonaniami takich wykonawców jak: Rowland S. Howard, Spiritualized, The Jesus and Mary Chain i The Bad Seeds. Właśnie podpisali kontrakt z labelem Fuzz Club, który wyda ich następny album na jesieni tego roku.
https://medicineboy.bandcamp.com/
SPOIWO zagra na SF!2018 10 wrzesień 2018, 10:51

Dziś ogłaszamy pierwszego z wykonawców – zespół SPOIWO. W ostatnich latach często nas prosiliście o ich koncert – więc oto spełniamy Wasze życzenia! Podczas SpaceFestu zespół zaprezentuje premierowo materiał ze swojej nowej płyty.
Jeśli ich znacie, to pewnie jest radość - a jeśli nie znacie, to szybko posłuchajcie :)
Facebook: https://www.facebook.com/Spoiwo/
Youtube: https://www.youtube.com/user/SPOIWO
Bandcamp: https://spoiwo.bandcamp.com/
A wkrótce kolejne ogłoszenia!
Early Bird Tickets już w sprzedaży 28 sierpień 2018, 20:00

Odpalamy sprzedaż karnetów w promocyjnej cenie 45zł! Pula ograniczona, więc warto łapać okazję. Po bilety zapraszamy na stronę https://tickets.soundrive.pl/pl/event/391/spacefest-karnet

 

Konkurs dla zespołów! Zagraj na SpaceFest! 2018 17 sierpień 2018, 19:00

Tradycyjnie ogłaszamy nabór na ostatnie wolne miejsca w programie SpaceFest!2018. Zapraszamy do udziału młodsze i starsze zespoły grające shoegaze, space rock lub wszelkie odmiany muzyki psychodelicznej. Od dnia 17 sierpnia 2018 rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń i czekamy na Waszą muzykę do 14 września 2018. Zgłoszenia nadesłane po terminie zostaną wystrzelone w kosmos i trafią w czarną dziurę, więc nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. 21 września ogłosimy zwycięzcę. Tak więc do dzieła!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy:

spacefest.pl/konkurs/formularz_zgloszeniowy_SpaceFest_2018.pdf
spacefest.pl/konkurs/formularz_zgloszeniowy_SpaceFest_2018.rtf
spacefest.pl/konkurs/regulamin_konkursu_SpaceFest_2018.pdfkontakt

ogólny:
love@spacefest.pl

dla prasy:
press@spacefest.pl

REGULAMIN IMPREZY

poprzednie edycje

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

Nasiono Records GDAŃSK CSW Łaźnia Karta Do Kultury SALTUS Ubezpieczenia GO OUT B90 Tickets B90 Tickets Kup Bilecik