multimedia

Pierwsza edycja festiwalu SpaceFest! odbędzie się w Gdańsku 9-10 grudnia.

SpaceFest! w 2011 będzie składał się z warsztatów dla muzyków prowadzonych przez Raya Dickaty'ego (ex-Spiritualized) i Karola Schwarza (KSAS, Prawatt), części koncertowej, spotkań z artystami i konkursu dla młodych zespołów.

9-10 grudnia wystąpi ponad 10 zespołów i wykonawców wpisujących się w nurt shoegaze, space rock i alternative, m.in. White Noise Sound (UK), Ścianka (PL), Jaime Harding (UK), Simon Scott (UK). Atrakcją festiwalu będzie też występ kolektywu Pure Phase Ensemble składającego się z 15 muzyków, który wykona utwory skomponowane w trakcie warsztatów.

SpaceFest! teaser

 

WHITE NOISE SOUND – SUNSET

Shoegaze prosto z UK.


 

FUKA LATA

Hipnotyzujący duet Fuka Lata zagra pierwszego dnia festiwalu, 9 grudnia w CSW Łaźnia, Gdańsk.

 

NASIONO (SHOEGAZE) ALL STARS –  I NEVER WANNA FEEL LIKE

‘I Never Wanna Feel Like’ to utwór stworzony na bazie „Pure Phase Tones for DJs” Spiritualized, nagrany rok temu przez Nasiono Shoegaze All Stars. Specjalnie na cele warsztatów, które odbędą się w ramach SpaceFest! rozbudowujemy grupę i zapraszamy do niej takich artystów jak Ray Dickaty (ex-Spiritualized), Jaime Harding (Marion), Piotr Pawlak (Kury), Wojciech Jachna (Contemporary Noise Sextet) i wielu innych. Kolektyw przechrzczony na Pure Phase Ensemble zagra wspólnie 10 grudnia podczas SpaceFestu.kontakt

ogólny:
Karol Schwarz
+48 791 150 105 love@spacefest.pl

dla prasy:
Natalia Taranta
+48 500 178 857 press@spacefest.pl

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

organizator

nasiono records

partnerzy

CSW ŁaźniaBritish CouncilBatycki

mecenas

Gdańsk

sponsor

House