aktualności

SpaceFest! to festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe.

Trzecia edycja festiwalu już 6-7 grudnia 2013 w Gdańsku!

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” i Klubem Żak przy wsparciu Miasta Gdańska.

Wyjątkowe wykonanie „Dead Mantra” Dead Skeletons prosto ze SpaceFestu! 26 grudzień 2013, 09:43

Tym utworem zamykaliśmy koncertową część trzeciej edycji SpaceFest! Dead Skeletons udowodnili, że są bezkonkurencyjni na żywo zarówno od strony muzycznej, jak i wizualnej. Publiczność nie była do końca pewna, czy uczestniczy bardziej w koncercie, performansie artystycznym, czy tajemnych obrzędach – wszyscy chłonęli każdy dźwięk i rozkoszowali się tą dziwną hipnotyczną ucztą. Nawet organizatorzy SpaceFestu! odlecieli podczas tego koncertu – stąd te ezgaltowane opisy pełne dzikiego zachwytu. ;) Warto dodać, że publikowany przez nas utwór „Dead Mantra” jest tym bardziej wyjątkowy, że, na specjalne zaproszenie członków zespołu, na scenie pojwił się gościnnie Ray Dickaty – dzięki jego saksofonowi ten kawałek zabrzmiał jeszcze bardziej psychodelicznie. Takie rzeczy dzieją się tylko na SpaceFeście!

Krótkie i szybkie podsumowanie SpaceFest! 2013 19 grudzień 2013, 05:49

Zanim dopracujemy pełny filmik dokumentujący warsztaty i koncerty, prezentujemy szybkie podsumowanie SpaceFestu! Może festiwal został potraktowany trochę skrótowo, ale wydaje nam się, że przynajmiej uchwyciliśmy klimat wydarzenia – więc wszyscy ci, którzy nie dojechali będą widzieć, że zdecydowanie mają czego żałować. ;)

Zajawka, spot czy teaser? To nie ważne – po prostu zapraszamy na SpaceFest! 28 listopad 2013, 21:56


Mamy przyjemność zaprezentować nasz nowy, oficjalny spot promujący SpaceFest! 2013. Wyszłedł trochę psychodelicznie i dziwnie – nie brakuje nawet komet i zdezorientowanego kota. Czujemy, że ta edycja festiwalu będzie wyjatkowa i ta zajawka w pełni to oddaje. :)
Produkcja: Luminaris (luminaris.pl). Muzyka: Karol Schwarz All Stars ‘Soul’ (Klimt remix).

Oficjalny skład tegorocznego Pure Phase Ensemble 3 18 listopad 2013, 00:21

Już 6 i 7 grudnia 2013 roku w gdańskim Klubie Żak odbędzie się trzecia edycja festiwalu SpaceFest!. Jak co roku, obok regularnych koncertów odbędą się także międzynarodowe warsztaty muzyczne Pure Phase Ensemble 3, zakończone wspólnym występem podczas pierwszego dnia festiwalu. Założeniem PPE jest konfrontacja polskich i zagranicznych artystów, wymiana doświadczeń, a finalnie – koncert i  zarejestrowanie wspólnego, niepowtarzalnego materiału.

W skład Pure Phase Ensemble 3, który zacznie prace już 1 grudnia, wejdą:
Laetitia Sadier (Stereolab) – wokal, gitara
Ray Dickaty (Solar Fire Trio) – saksofon
Małgorzata Penkalla (Enchanted Hunters) – skrzypce, gitara, wokal
Magdalena Gajdzica (Enchanted Hunters) – flet, wokal
Joanna Kuźma (Asia i Koty) – wokal, piano/keyboard
Jarosław Marciszewski (Popsysze) – gitara
Jakub Świątek (Popsysze) – perkusja
Sławomir Draczyński (Popsysze) – gitara basowa
Jakub Kozak (The Esthetics) – gitara
Karol Schwarz (KSAS) – pure phase

Pure Phase Ensemble 2 – Between Two Evils (Slow to Fast Song) – zapowiedź płyty 15 listopad 2013, 12:16

Oto zapowiedź płyty Pure Phase Ensemble 2 – Live at SpaceFest!, która będzie do nabycia podczas najbliższej edycji SpaceFest! 6-7 grudnia w Gdańsku. Koncert zostal zarejestrowany w zeszłym roku na scenie Fabryki Batycki. Był on owocem warsztatów przeprowadzonych w CSW Łaźnia, a płyta będzie produktem końcowym podsumowującym projekt PPE2. W składzie tej grupy zagrali: Ray Dickaty (ex Spiritualized) – sax, flute; Chris Olley (Six By Seven) – guitar, voc; Steve Hewitt (ex Placebo) – drums, guitar, voice; Ola Rzepka (Drekoty) – keyboard, drums, voice; Maciej Wojnicki (Mananasoko) – electronics, violin; Artur Bieszke (Marla Cinger, KSAS) – guitar; Maciej Minikowicz (The Sunlit Earth) – guitar, voice; Rafał Wojczal (Trupa Trupa) – keyboard farfisa jacqueline de luxe -  C; Łukasz Piotrowski – bass guitar.

Płyta będzie pierwszą z serii unikalnych, ręcznie robionych, bootlegowych wydawnictw nasiono records.

Zagraj w Pure Phase Ensemble 3 17 październik 2013, 11:19

Warsztaty PPE3 prowadzić będą Laetitia Sadier oraz Ray Dickaty.
Poszukujemy muzyków grających na instrumentach: wiolonczela, altówka, skrzypce, trąbka, puzon, klarnet, saksofon, flet.
Wypełnij formularz i prześlij na adres love[at]spacefest.pl.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 października
Zapoznaj się z regułami gry.
RTF: PPE3_rules.rtf, PPE3_formularz.rtf 
PDF: PPE3_rules.pdf, PPE3_formularz.pdf

Koncert White Hills – SpaceFest Warm-Up w CSW Łaźnia 19 wrzesień 2013, 11:49

Od dwóch lat, w pierwszy weekend grudnia Gdańsk dzięki festiwalowi SpaceFest! stawał się centrum muzyki shoegaze i space rocka. Nie inaczej będzie w tym roku. Tym razem jednak gitarowe święto zaczynamy już wczesną jesienią – 30 września w CSW Łaźnia wystąpi legendarne amerykańskie trio White Hills. Będzie to rozgrzewka przed grudniowym festiwalem i jedyna okazja zobaczenia zespołu w Polsce w czasie jesiennej trasy po Europie. Bilety w cenie 20zł/30zł dostępne na stronie www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży w całej Polsce, m.in. w sieci EMPiK, Saturn i Media Markt.
Więcej informacji o zespole w zakładce http://spacefest.pl/artysci

Trzeci konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych… 31 lipiec 2013, 17:52

(fot. Paweł Jóźwiak)

Podobnie jak w dwóch pierwszych edycjach SpaceFestu! również w trzeciej zarezerwowaliśmy w line upie miejsce dla młodych zespołów grających shoegaze, space rock lub muzykę alternatywną nawiązującą do tych gatunków. Co ważniejsze, w tym roku trójmiejskiej publiczności będą miały okazję zaprezentować się aż dwa młode zespoły. Z dniem 2 sierpnia 2013 rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń od grup zainteresowanych występem na grudniowym SpaceFescie. Czekamy na nie do 30 września 2013. Czteroosobowe jury przesłucha nadesłane materiały i wybierze dwie najciekawsze grupy, które zagrają 6 i 7 grudnia w Gdańsku. Jeśli więc chcecie zagrać na festiwalu koniecznie przyślijcie nam swoją muzykę. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa tutaj:

regulamin.doc
regulamin.pdf

Laetitia Sadier w składzie PPE3 23 kwiecień 2013, 14:32

Laetitia Sadier by David Thayer

Pozostało jeszcze sporo czasu do III edycji SpaceFestu!, ale już teraz możemy zdradzić, że w tym roku skład grupy warsztatowej Pure Phase Ensemble zasili Laetitia Sadier znana ze Stereolab!

Pure Phase Ensemble 2 – dokumentacja warsztatów 18 luty 2013, 19:20

zapraszamy na film!

Spacefest! Gdańsk 2012 – relacja z festiwalu 8 luty 2013, 08:02

Oto film dokumentalny z drugiej edycji SpaceFest! Przeżyjmy to jeszcze raz :)kontakt

ogólny:
Anna Szynwelska
+48 600 779 553 a.szynwelska@spacefest.pl
Karol Schwarz
+48 791 150 105 love@spacefest.pl

dla prasy:
Radek Jachimowicz
+48 513 930 841 press@spacefest.pl

poprzednie edycje

SpaceFest! 2012

SpaceFest! 2011

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

Nasiono Records GDAŃSK CSW Łaźnia Klub Żak house