aktualności

SpaceFest! to festiwal muzyki psychodelicznej, shoegaze i space-rocka, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe.

Szósta edycja festiwalu już 2-3 grudnia 2016 w Gdańsku!

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” i Klubem Żak przy wsparciu Miasta Gdańska.

SpaceFest! 2016 – teaser 11 listopad 2016, 11:34

Zapraszamy 2-3 grudnia do Klub ŻAK na koncert nowej odsłony Pure Phase Ensemble ft.Anton Newcombe (The Brian Jonestown Massacre) oraz Be Forest.,CameraLonker SeeDIV I DEDThe Third SoundThe FruitcakesMDME SPKRWild BooksRosa Vertov, a na deser – pogański set DJski zapoda Snowid.
Tymczasem prezentujemy filmik reklamowy!

Prezentujemy plakat SF!2016 22 październik 2016, 18:47

Oto nasz oficjalny plakat festiwalowy. Autorem tegorocznej identyfikacji wizualnej, a także projektu graficznego płyty Pure Phase Ensemble 5 ft. Hugo Race jest Patryk Hardziej.

Premiera: Pure Phase Ensemble 5 ft. Hugo Race 19 październik 2016, 15:41

Z niecierpliwością czekamy na tegoroczną edycję Pure Phase Ensemble, ale w międzyczasie możemy uprzyjemnić sobie czas wracając do koncertu z 2015 z udziałem Hugo Race‘a. W najbliższy piątek (21.10.2016) premiera płyty „Live at SpaceFest!”, którą można już zamawiać na stronie Nasiono Records:
http://nasiono.net/album/ppe5-live-at-spacefest/

Mamy skład Pure Phase Ensemble 6! 10 październik 2016, 22:33

Szósta odsłona Pure Phase Ensemble zapowiada się naprawdę intrygująco. Tym razem na czele PPE stanie człowiek-legenda, Anton Newcombe z zespołu The Brian Jonestown Massacre, który konsekwentnie będzie kierował się jedną regułą – że w tworzeniu muzyki nie ma żadnych reguł. Tak więc możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Ponadto, Anton zaprosił do składu Emila Nicolaisena, producenta i lidera grupy Serena-Maneesh. W zespole zagrają również:
Karol Schwarz (7faz, a także założyciel PPE) – gitara, wokal
Olga Mysłowska (Polpo Motel) – wokal, klawisze
Jakub Żwirełło (Oslo Kill City) - gitara
Maciej Karmiński (Jesień) – perkusja
Marcin Lewandowski (Judy’s Funeral) – gitara basowa
Kacper Graczyk (Aiodine) – syntezatory, samplery, sekwencery, wokal

Wyniki konkursu dla zespołów 10 październik 2016, 15:34

Szanowni Państwo, oto wyniki naszych obrad. Do programu SpaceFest! 2016 zostały zakwalifikowane zespoły: Rosa Vertov (brudny shoegaze), The Fruitcakes (retro psychedelic rock), oraz dodatkowo Wild Books (psych/garage).
Dziękujemy za przysłane zgłoszenia – było ich naprawdę dużo, a do tego wszystkie na wysokim poziomie! Mieliśmy wielki problem z podjęciem decyzji. Będziemy jeszcze śledzić Was przez naszą kosmiczną lunetę i mamy nadzieję, że zagościcie na scenie SpaceFestu następnym razem. Peace!

Bilety już w sprzedaży! 20 wrzesień 2016, 14:28

Uwaga! Attention! Achtung! Bнимание! Pozor! Atención! Karnety ‘Early-Bird’ w śmiesznej cenie 50zł już dostępne w kasie i na stronie Klubu ŻAK http://tickets.klubzak.com.pl/ ! Śpieszcie się bo pula ograniczona. Więcej informacji o zniżkach i biletach tu: http://spacefest.pl/bilety
No i cieszymy się! :D

„Notatki” Pure Phase Ensemble na składance PZYK Vol.2 7 wrzesień 2016, 14:04

Utwór „Notatki” naszego kolektywu Pure Phase Ensemble został umieszczony na składance PZYK Vol.2 – ekskluzywnym potrójnym winylu wydanym przez Liverpool International Festival Of Psychedelia! Więcej informacji, pełna lista utworów i przedsprzedaż tu: http://bit.ly/PZYK_Vol2

Anton Newcombe poprowadzi Pure Phase Ensemble 6 1 wrzesień 2016, 21:36

Czas zacząć odsłaniać karty i ogłaszać, kto wystąpi na SpaceFescie 2-3 grudnia 2016. Zaczynamy od Pure Phase Ensemble 6, którym pokieruje tym razem Anton Newcombe z The Brian Jonestown Massacre. Jaramy się!
A jeśli marzycie o zagraniu z Antonem w PPE6, to do 20 września czekamy na Wasze zgłoszenia. Formularz i regulamin do pobrania tu:
spacefest.pl/temp/PPE6_schedule_rules.rtf
spacefest.pl/temp/PPE6_formularz.rtf

Konkurs dla zespołów! Zagraj na SpaceFest! 25 sierpień 2016, 19:21

Sierpień dobiega końca, więc najwyższa pora odpalić już szósty (o Jezusie, jacy my jesteśmy starzy!) konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych…
Tradycyjnie zarezerwowaliśmy w programie SpaceFestu dwa miejsca dla zespołów grających shoegaze, space rock lub wszelkie odmiany muzyki psychodelicznej. Od dnia 26 sierpnia 2016 rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń od grup, które są przekonane, że SpaceFest! to miejsce dla nich. Czekamy na Waszą muzykę do 30 września 2016. Zgłoszenia nadesłane po terminie zostaną wystrzelone w kosmos, gdzie posłucha ich ewentualnie duch Łajki, więc nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. Dwie grupy, które zrobią na nas największe wrażenie, wystąpią w Gdańsku 2 i 3 grudnia. Tak więc do dzieła!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy:
spacefest.pl/konkurs/formularz_zgloszeniowy_SpaceFest_2016.doc
spacefest.pl/konkurs/regulamin_konkursu_SpaceFest_2016.doc
spacefest.pl/konkurs/regulamin_konkursu_SpaceFest_2016.pdf

 

PPE 4 ft. Mark Gardener zagra na Liverpool Psych Fest 26 maj 2016, 19:44

Możemy już oficjalnie potwierdzić – Pure Phase Ensemble, międzynarodowy, shoegaze’owy kolektyw instrumentalny stworzony w ramach festiwalu SpaceFest!, zagra na Liverpool International Festival of Psychedelia 24 września 2016. Grupa wystąpi w składzie: Mark Gardener (RIDE), Ray Dickaty (ex-Spiritualized), Jacek Rezner (Wilga), Kamil Hordyniec (Wilga), Michał Pydo (Hatifnats), Michał ‚Kostek’ Stolc (Cisza nocna), Karol Schwarz (KSAS) i wykona materiał wydany na płycie „Live at SpaceFest!” w 2015.

WIĘCEJ O FESTIWALU:
www.liverpoolpsychfest.com
www.facebook.com/LiverpoolPsychFest/
https://twitter.com/LPoolPsychFest

BILETY: http://www.liverpoolpsychfest.com/info/#section01 

 

PPE4 ft Mark Gardener / VIDEO – CAŁY KONCERT 15 kwiecień 2016, 15:01

Mamy przyjemność udostępnić całemu światu CAŁY KONCERT Pure Phase Ensemble 4 feat Mark Gardener zarejestrowany podczas festiwalu SpaceFest! w Gdańsku w 2014. Wcześniej wydaliśmy płytę koncertową z tym materiałem, ale jest on tak dobry, że postanowiliśmy iść na całość i podzielić się też wersją wideo. :)
Uwaga! Zespół wystąpi w tym składzie ponownie. Jeszcze nie możemy zdradzić gdzie i kiedy, ale już możemy się cieszyć tą informacją. Więcej szczegółów niebawem!

Pure Phase Ensemble 5 – dokumentacja warsztatów 30 marzec 2016, 11:59

SpaceFest! 2015 – documentary 4 luty 2016, 11:27kontakt

ogólny:
+48 600 779 553 love@spacefest.pl

dla prasy:
press@spacefest.pl

REGULAMIN IMPREZY

poprzednie edycje

2015 2014 2013 2012 2011

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

Nasiono Records GDAŃSK CSW Łaźnia Klub Żak house