artyści

SpaceFest! to festiwal muzyki psychodelicznej, shoegaze i space rocka, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się 1-2 grudnia 2017 w Gdańsku!

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Klubem B90 przy wsparciu Miasta Gdańska.

PURE PHASE ENSEMBLE FT. MACIEJ CIEŚLAK /POLSKA/

Maciej Cieślak – urodzony w 1969 w Gdańsku. Gitara, śpiew, kompozycja, teksty, muzyka dla filmu i teatru. Producent ponad dwóch tuzinów płyt z krajową muzyką niezależną. Kierownik muzyczny formacji Ścianka, Cieślak i Księżniczki, PTKCSS, znany też z Niewolników Saturna i pokątnego handlu gruzem.
http://www.scianka.com/

Pure Phase Ensemble to efemeryczna grupa, tworzona specjalnie na potrzeby festiwalu. Tym razem na czele PPE stanie Maciej Cieślak z legendarnego zespołu Ścianka, który zapowiada: „Spróbujemy wymyślić muzykę od nowa i oczywiście nam się nie uda, ale może przy tej okazji powstanie coś ciekawego”. Na perkusji zagra Michał Gos (Oczi Cziorne, Lonker See, Band_A) – jedna z najciekawszych postaci trójmiejskiej sceny niezależnej. W składzie nie zabraknie Karola Schwarz (7faz, KSAS) z Nasiono Records. Do zespołu dołączą też młodzi muzycy: Adam Neubauer (Pedal Distorsionador), Łukasz Sasko (Ze Velocipedes), Łukasz Żurawski, Juliusz Kapka (No toca co), Michał Pollok-Andrys oraz Emilia Pollok-Andrys. Efekty pracy zespołu usłyszymy na scenie B90 2 grudnia. Występ zostanie zarejestrowany i wydany na płycie w 2018 roku.
http://nasiono.net/album/pure-phase-ensemble/

 

NEW CANDYS /WŁOCHY/

33,3% Rock + 33,3% Roll + 33,4% Psychedelia. Muzyka New Candys to „psychodeliczna, mroczna jazda bez trzymanki, która wciąga już od pierwszych akordów”, cytując magazyn Drowned in Sound. Wśród swoich inspiracji wymieniają Velvet Underground i Syda Barretta. Koncertowali m.in. z The Warlocks, Dead Skeletons, Crystal Stilts, Slowdive, Savages, Jon Spencer Blues Explosion i The Vaccines. Ich najnowszy album „Bleeding Magenta” ukazał się 9 października 2017 nakładem brytyjskiej wytwórni Fuzz Club. To będzie ich pierwszy koncert dla polskiej publiczności.
https://www.facebook.com/newcandys/
https://newcandys.bandcamp.com/

 

10 000 RUSSOS /PORTUGALIA/

10 000 Russos z Portugalii to zespół o ugruntowanej pozycji na scenie nowego rocka psychodelicznego. Ich potężne, industrialne brzmienie z wyraźnymi elementami psych/post-punka zachwycają fanów przesterowanych dźwięków na całym świecie. Ich koncert w Gdańsku będzie hipnotyzującą wyprawą w świat szamańskich mantr i nieziemskich, krautrockowych objawień.
https://www.facebook.com/10000Russos/
https://fuzzclub.bandcamp.com/album/10000-russos

 

ODD COUPLE /NIEMCY/

Ten berliński duet porzucił rockowe schematy na rzecz nowoczesnej interpretacji Krautrocka, na której szkielecie stworzył ciekawą strukturę z rozbudowanych gitarowych riffów, partii klawiszy, bluesowego języka i powtarzającego się bitu charakterystycznego dla klasycznych produkcji hip-hopowych.
https://www.facebook.com/oddcoupleberlin/
http://www.oddcouple.de/

 

BLIND BUTCHER /SZWAJCARIA/

Blind Butcher z Lucerny w Szwajcarii to eksplozja space rocka, glam rocka, brokatu, lajkry i cekinów – mieszanka gwarantująca tańce pod sceną i gorącą atmosferę podczas Spacefestu! Ten zespół oddał się dźwiękom rock’n'rolla, New & No Wave’, suicide disco, punka, bluesa, Krautrocka, Neue Deutsche Welle oraz muzyki country i stworzył swój własny gatunek: Disco Trash Sound. Co bardziej wnikliwy słuchacz może doszukać się także ziarna inspiracji grupami DEVO lub niemiecką, krautrockową legendą CAN.
https://www.facebook.com/Blind-Butcher-222802854567145/
http://www.blindbutcher.ch/

 

MUGSTAR /WIELKA BRYTANIA/

Fanów space-rocka i Krautrocka z pewnością zainteresuje koncert kultowej grupy Mugstar. Jej muzyka porównywana jest do dźwięku pulsujących i eksplodujących tysięcy słońc. Składa się z powtarzających się sekwencji i zdumiewających brzmień. Stanowi doskonały soundtrack do wyprawy przez oceany i w przestrzeń kosmiczną. Grupa ma na koncie m.in. trasy koncerowe z Mogwai, Oneida i Acid Mothers Temple, sesję radiową u legendarnego Johna Peela w 2004 roku, splity z Mudhoney i Oneidą.
http://www.mugstar.com/
https://www.facebook.com/MUGSTAR-127591997334111/

 

DEAD RABBITS /WIELKA BRYTANIA/

Dead Rabbits jest to jeden z flagowych zespołów sygnowanych przez  wytwórnię Fuzz Club Records. Ich brzmienie przywołuje skojarzenia z psychodeliczną estetyką The Brian Jonestown Massacre połączoną z gitarowym minimalizmem Lou Reeda i absurdalną, a zarazem poruszającą poezją Jasona Pierce’a.
https://www.youtube.com/c/DeadRabbitsuk
https://www.facebook.com/deadrabbitsuk/

 

TAJAK /MEKSYK/

Meksykański Tajak to noise-punkowa masakra z domieszką rdzennych pieśni plemiennych. Chaos, hipnoza, akordy powtarzane aż do utraty sił. „Dźwiękowa Apokalipsa” – to trafne podsumowanie tego, co zespół serwuje na swoich koncertach. Zespół ma na koncie dwie płyty długogrające oraz niezliczone EP-ki wydane w przeciągu zaledwie 3 lat. Inspirują się muzyką The Stooges, CAN i Suicide oraz własnymi zaburzeniami psychicznymi.
https://soundcloud.com/tajakk
https://www.facebook.com/tajakband/

 

WILCZE JAGODY /POLSKA/

Zespół powstawał jesienią 2015 roku na warszawskim Mokotowie, a w czerwcu 2016 wypuścił pierwsze demo nagrane w przepełnionym wiosennym światłem pokoju w domu na Zaciszu. Nela Gzowska, Ania Włodarczyk i Zosia Hołubowska – prywatnie bliskie koleżanki – na scenie łączą miłość do synth popu, alternatywnego rocka spod znaku shoegaze i brzmienia wschodnich lat 80. W sierpniu 2017 Wilcze Jagody wypuściły swoją debiutancką EPkę. W tym samym miesiącu zagrały na OFF Festivalu. Obecnie nagrywają swoją debiutancką płytę.
https://wilczejagodymusic.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/wilczejagodymusic/

 

30 KILO SŁOŃCA /POLSKA/

Trio z Kołobrzegu, które w swojej muzyce łączy elementy space-rocka, muzyki improwizowanej i yassu. Profesjonalne koncertowe brzmienie i rozbudowane pejzaże dźwiękowe to ich domena. Członkowie zespołu na co dzień prowadzą także label Plaża Zachodnia, który prezentuje polską scenę muzyki elektronicznej i eksperymentalnej i skupia się na poszukiwaniach nowych form ekspresji od ambientu, przez post rock, do noise.
https://30kiloslonca.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/30kiloslonca/

 

Dr. SWITCHOFF /ROSJA/

To już tradycja, że za muzykę do tańca podczas SpaceFestu odpowiada Dr. Switchoff, czyli Danil Akimov – artysta dźwiękowy, kurator i DJ z Kaliningradu. Swoje dźwiękowe struktury tworzy korzystając z różnych technologii i metod interakcji (takich jak zepsuty sprzęt hi-fi, radzieckie syntezatory analogowe, nagrania terenowe czy niezidentyfikowane obiekty dźwiękowe). W swoich eklektycznych setach DJ-skich prezentuje to, co najlepsze i najgorsze w dziwnej muzyce z całego świata.
https://soundcloud.com/danilakimov

 kontakt

ogólny:
love@spacefest.pl

dla prasy:
press@spacefest.pl

REGULAMIN IMPREZY

poprzednie edycje

2016 2015 2014 2013 2012 2011

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

Nasiono Records GDAŃSK CSW Łaźnia B90 Tickets B90 Tickets Kup Bilecik