o projekcie

SpaceFest! to festiwal muzyki psychodelicznej, shoegaze i space rocka, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe.

Ósma edycja festiwalu odbędzie się 7-8 grudnia 2018 w Gdańsku!

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Klubem B90 przy wsparciu Miasta Gdańska.

SPACEFEST!

GDAŃSK – CSW ŁAŹNIA / KLUB B90
Warsztaty 02.12-06.12 208 / Koncerty 07-08.12.2018

 

7 i 8 grudnia w Gdańsku odbędzie się już VIII edycja festiwalu muzyki psychodelicznej SpaceFest! – czyli wyczekiwane niczym pierwsza gwiazdka, grudniowe święto gitarowych przesterów, noisowych dronów i wszelkich tajemniczych dźwięków kreowanych pod wpływem kosmicznej energii.

Tym razem SpaceFest! zagości na dwóch scenach klubu B90 z 12 koncertami zespołów z całego świata.

Tradycyjnie fani nowej psychodelii, Krautrocka, space-rocka i shoegaze’u mogą spodziewać się mocy muzycznych atrakcji. Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na to, że organizatorzy i tym razem przygotują bogaty program, w którym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, odkryć nowych artystów, chłonąć niesamowite wizualizacje, zanurzyć się we wspaniałej, gorącej atmosferze i na dwa dni zapomnieć o zimowej aurze i panującym na zewnątrz chłodzie.

 

WARSZTATY PURE PHASE ENSEMBLE 8
Część koncertową poprzedzą warsztaty Pure Phase Ensemble – efemerycznej grupy, stworzonej specjalnie na potrzeby festiwalu. Muzycy będą wspólnie pracować przez pięć dni w CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie. Tym razem na czele PPE stanie Will Carruthers, który w ciągu ostatnich 30 lat grał w 33 zespołach, m.in. Spacemen 3SpiritualizedSPECTRUMThe Brian Jonestown Massacre i DEAD SKELETONS. Do składu dołączą też utalentowani młodzi muzycy z Polski i zagranicy. Głównym założeniem warsztatów jest stworzenie międzynarodowego kolektywu instrumentalnego Pure Phase Ensemble 8 i wspólne skomponowanie materiału muzycznego, który zostanie zaprezentowany publiczności podczas festiwalu. Poprzez improwizacje muzycy stworzą wspólną wizję artystyczną, której efektem będzie seria niepowtarzalnych utworów. Efekty pracy zespołu usłyszymy na scenie B90 8 grudnia. Występ zostanie zarejestrowany i wydany na płycie w 2019 roku. To będzie niezwykła edycja Pure Phase Ensemble!

 

KONKURS DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW 
Organizatorom festiwalu zależy na odkrywaniu i promowaniu młodych, obiecujących zespołów. W ramach konkursu ogłoszonego na stronie internetowej festiwalu oraz na muzycznych portalach informacyjnych i w radiu zostaną wybrane dwa zespoły, które wystąpią na festiwalu. Selekcja zostanie przeprowadzona na podstawie nagrań przesłanych do organizatorów do dnia 15.09.2018. W jury konkursu zasiądą trójmiejscy muzycy, dziennikarze muzyczni oraz organizatorzy festiwalu.

 

PŁYTA CD / PŁYTA WINYLOWA
Wszystkie koncerty odbywające się w ramach projektu są profesjonalnie rejestrowane w celu późniejszej publikacji. We wrześniu 2018 roku planujemy wydać płytę zawierającą zapis koncertu grupy warsztatowej Pure Phase Ensemble 7 z udziałem Macieja Cieślaka. Płyta będzie elementem promującym festiwal.

Zależy nam również na wydaniu płyty winylowej zawierającej najlepsze utwory z wszystkich wcześniejszych edycji warsztatów Pure Phas Ensemble zrealizowanych w latach 2011-2018.

 

KONCERTY – PROGRAM GŁÓWNY
Główna część koncertowa będzie miała miejsce 7-8 grudnia 2018 w gdańskim Klubie B90. W ciągu dwóch dni zaprezentujemy 12 koncertów wykonawców z całego świata oraz 2 sety DJ-skie.
Jedną z największych atrakcji festiwalu będzie występ kolektywu Pure Phase Ensemble 8, stworzonego specjalnie na potrzeby festiwalu, pod przewodnictwem Willa Carruthersa.  Zespół składający się z 9 muzyków wykona utwory skomponowane w trakcie warsztatów odbywających się w CSW Łaźnia.

Każdego dnia festiwalu odbędzie się jeden koncert zespołów wybranych w ramach ogólnopolskiego konkursu. W przerwach pomiędzy koncertami zaplanowano pokazy filmów przybliżających Trójmiejską Scenę Muzyczną, wideoklipów, spotkania z legendarnymi muzykami, które będą stanowiły dodatkową atrakcję dla uczestników wydarzenia.

Grupy zaproszone do udziału w festiwalu to m.in.: The Lucid Dream (Wielka Brytania), Sonic Jesus (Włochy), RAKTA (Brazylia), Sunset Images (Meksyk), Medicine Boy (RPA), Nest Egg (USA), Eyre Llew (Wielka Brytania), Spoiwo (PL), Pure Phase Ensemble 8 (PL + UK).

Wszystkie koncerty odbywające się w ramach projektu zostaną profesjonalnie zarejestrowane w celu późniejszej publikacji. Reportaże z sesji i koncertów zostaną opublikowane w Internecie (kanał YouTube, strona www.spacefest.pl, Nasiono Records oraz strony www poszczególnych partnerów i patronów medialnych.

 

KONCERTY LETNIE – SPACEFEST NA 100CZNI
Od 2018 roku nawiązujemy współpracę z prężnie działającym klubem 100cznia, zlokalizowanym na terenach postoczniowych. Aby podtrzymać kontakt z fanami SpaceFestu i w celu promocji projektu i trafienia do nowych odbiorców, zorganizowane zostanie 1 mniejsze wydarzenia muzyczne: SpaceFest Party. W ramach wydarzenia odbędą się 2 koncerty – jeden młodego zespołu z Gdańska: Tempest Moon, a drugi grupy Perilymph (DE/FR) oraz set DJ-ski spacefestowego rezydenta z Kaliningradu, Dr Switchoffa.

Koncerty letnie pozwolą nam zaprezentować więcej młodych muzyków szerszej publiczności. Lżejsza forma koncertów i odpowiednio dobrany repertuar oraz wstęp wolny dla uczestników, pozwolą zareklamować festiwal i dotrzeć do nowej publiczności.

SpaceFest Party odbyło się 10 sierpnia 2018 r.

 

Warto więc zarezerwować czas w pierwszy weekend grudnia, wybrać się do Gdańska na SpaceFest! i przeżyć niepowtarzalną podróż, nie tylko w czasie, ale także, a może przede wszystkim, w przestrzeni. Kosmos wzywa!

 

REGULAMIN IMPREZY

 

Dyrektor artystyczny festiwalu: Anna Szynwelska

Festiwal SpaceFest! jest realizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” i Klubem B90. Festiwal dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.kontakt

ogólny:
love@spacefest.pl

dla prasy:
press@spacefest.pl

REGULAMIN IMPREZY

poprzednie edycje

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011

dla prasy

Komplet materiałów prasowych, zawierający informacje o festiwalu oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:
download

facebook

Nasiono Records GDAŃSK CSW Łaźnia B90 Tickets B90 Tickets Kup Bilecik